Akder - Akışkan Gücü Derneği

1974 yılında Malatya da doğdu. 1995 yılındaY.T.Ü. Makina Fakültesi’nden mezun oldu. 1995 den beri Hidrolik ve Pnömatik konularında proje,tasarım, servis ve satış alanlarında çalışmalarda bulundu.  İş hayatıma ( 1995-2000 ). TRANSMAT HİDROLİK LTD.ŞTİ. de başladı. (2001-2005) HİDROSER A.Ş. de Proje ve Satış Mühendisi olarak çalıştı,  2005 den beri  HİDROAN LMT  MAKİNA LTD.ŞTİ. kurucu ortağı ve HİDROAN ANKARA MAKİNA LTD.ŞTİ:Proje müdürü olarak çalışmakta. Değişik sektörlerde Endüstriyel Hidrolik, Mobil Hidrolik ve otomayon konularında  projelerin yönetimini üstlendi .Evli ve 10 yaşında bir kızı , 5 yaşında bir oğlu vardır..

Fatih ÖZCAN

1956 yılında Istanbul’da doğdu. 1979 yılında İ.T.Ü. Makina Fakültesinden mezun oldu.1979’dan beri Hidrolik, Pnömatik Tahrik ve Kontrol konularında projelendirme, sistem tasarımı, eğitim, servis ve satış alanlarında çalıştı. Hidrolik ,Pnömatik ve Otomasyon konularında çok sayıda projenin tasarım ve yönetimini üstlendi.Endüstriyel Hidrolik ve Pnömatik konularında yayınlanmış 2 kitabı vardır.İ.T.Ü Makina Fakültesinde Hidrolik ve Pnömatik derslerini verdi (1994 – 2001).Muhtelif sanayi kuruluşlarında düzenlenen eğitimlerde uzman eğitici olarak görev aldı. Makina Mühendisleri Odası ile AKDER’in ortaklaşa düzenlediği Ulusal Hidrolik ve Pnömatik Kongreleri’nde Danışmanlar Kurulu Üyesi sıfatıyla aktif rol aldı. Halen Rota Teknik A.Ş.’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Arden AREVYAN

1953 İstanbul doğumlu , Evli bir erkek çocuk babası . Saint Joseph lisesi mezunu , Yıldız Teknik Üniversitesi inşaat bölümünden İnş. Yük. Mühendisi ( 1980 ) Bildiği yabacı dil , Fransızca ve İngilizce .1980-1985 yılları arasında Enka inşaat , Enet proje bölümünde betonarme proje mühendisliği. Katılımları Türkiye termik santraller , Libya şehir ve havaalanı projeleri.1985-1993 yılları arasında Mert Teknik A.Ş. Sızdırmazlık bölümü kurucusu ve yöneticiliği.1985 yılında Parker / Almanya fabrikalarında sızdırmazlık stajı.1994 yılında O-Pak Ltd. kurucu ortağı . Uzmanlık alanı sızdırmazlık ve kompozit yataklar . Türkiye genelinde temsilcilik , satış , teknik hizmet ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmekte.

Şemsettin IŞIL

1958 yılı İstanbul doğumludur. 1980 yılında İ.T.Ü. Makina Fakültesi’nden mezun oldu. 1980 – 1982 yılları arasında yine İ.T.Ü.’de “Sanayi” dalında Yüksek Lisans eğitimine katıldı. Profesyonel hayata atıldığı ilk yıldan itibaren Hidrolik ve Pnömatik konularında, Proje, Sistem Tasarımı, Araştırma-Geliştirme,Satış ve Eğitim alanında çalışmalarda bulundu. Muhtelif ülkelerde, özellikle Hidrolik ve Pnömatik konularında uzmanlık eğitimlerine katıldı, yurt içinde değişik sanayi ve eğitim kuruluşlarında düzenlenen eğitim seminerlerinde uzman eğitici olarak sektörün gelişmesine hizmet etti.

Değişik sektörlerde yine Hidrolik, Pnömatik ve Otomasyon konulu sayısız projelerin yönetimini üstlendi.Hidrolik ve Pnömatik konusunda kitap, dergi ve teknik yayınlarda çok sayıda yazıları yayınlandı.AKDER Akışkan Gücü Derneği’nin III. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. AKDER ve Makina Mühendisleri Odası’nın müştereken düzenlediği Ulusal Hidrolik ve Pnömatik Kongreleri’nin düzenlenmesinde Yürütme Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görev aldı.Halen ROTA Teknik A.Ş.’nin Kurucu ortağı olarak aynı alanda çalışmalarına devam etmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İsmail Seda GÖRGÖREN

1971’de İstanbul’da doğdu.1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünü, 1996 yılında Marmara üniversitesi çağdaş Yönetim Teknikleri programını bitirdi.

İlk Mesleki tecrübesini 1993 yılında Dalgakıran Kompresör A.ş de üretim mühendisi olarak çalışmaya başlayarak edindi. daha sonra Festo A.Ş de teknik danışman olarak görev yaptı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1999 yılında SEMAKMATİK LTD. ŞTİ firmasını kurdu. Öğrencilik yıllarında tesadüfen tanıştığı ve aynı zamanda hobi olarak gördüğü, basınçlı havanın oluşturulması, pnömatik ekipmanların satışı, projelendirilmesi ve eğitimi konularındaki çalışmalarını 1993 yılından beri devam ettirmektedir.

Tunç ATIL

1959’da İstanbul’da doğdu.1978’de İstanbul Özel Alman Lisesi, 1982’de Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1984’de İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü Gece Bölümünü bitirdi.İş yaşamına Hidropar A.Ş’de başladı, 1986-1987 yıllarında Demetaş A.Ş ‘de Teknik Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak çalıştı, 1978-1990 yılları arasında ortağı olduğu Dinamik Makine Ltd. Şti’nde devam etti. 1990 yılında yeni adıyla Rexroth Hidropar A.Ş’ye döndü ve 1998 yılında Proje, Satış ve Pazarlama Müdürü olarak sürdürdüğü görevinden ayrılarak Hidropar Kocaeli Ltd. Şti’ni kurdu. Bugün de Bosch Rexroth A.Ş ana bayii olarak Hidropar Kocaeli Ltd. Şti’nde hizmet vermeye devam etmektedir. 16 yaşında bir kızı ve 11 yaşında bir oğlu vardır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Necip ÇAYAN

1976 yılında Eskişehir’de doğdu. 1993’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesinde Yönetici MBA programını tamamladı. 2000-2008 yılları arasında Bosch Rexroth A.Ş. bünyesinde Proje ve Satış Mühendisi, sonrasında İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. 2008 yılından bu yana Parker Hareket ve Kontrol Sistemleri Ltd. Şti.’nde Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.